menu-icon
close-overlay-icon
loading image
decor image

Kam sa podeli všetci zodpovední dospelí?

Zabudla som si vziať antikoncepciu na narýchlo zorganizovaný predĺžený romantický víkend. Nakoľko už mám dve deti a s manželom neplánujem ďalšie, „tabletka po“ sa ukázala ako vhodné riešenie.

Nakoľko som matka dvoch detí, už si takmer vôbec nepamätám dlhé víkendy keď sme s manželom opustili hluk veľkomesta a strávili nejaký ten čas v malom romantickom hoteli osamote. Asi aj môjmu partnerovi chýbala takáto možnosť na chvíľu vypadnúť, pretože na naše desiate výročie ma prekvapil práve takýmto relaxačným víkendom. Naozaj som sa naňho veľmi tešila! Milujem svoje deti, ale niekedy je jednoducho potrebné, aby sme sa zbavili monotónnej rutiny a strávili trochu času spolu bez detí. Nechali sme deti u starých rodičov, a už ostávalo len rýchlo sa pobaliť a vydať sa na cestu.

Víkend bol úžasný a my sme si ho náramne užili. Veľa sme sa nasmiali a taktiež sme mali kopu romantických chvíľok. Každú noc sme sa k sebe túlili a chceli sme jeden druhého uspokojiť. Náš ľúbostný život opäť získal vášeň, aj ak len na pár dní. Všetko bolo také ako na začiatku nášho vzťahu. V nedeľu poobede sme už sedeli v aute, uháňali po diaľnici, keď som si niečo uvedomila. Pre Kristove rany! Doma som si zabudla antikoncepciu, takže počas celého víkendu sme nemali žiadnu ochranu. Bola som taká natešená z toho, že budem s manželom, že som v podstate nemyslela na nič iné a ani sama na seba. Zdôverila som sa s mojimi obavami manželovi. Pravdepodobne som bola tehotná. Cítila som sa ako tínedžer, ktorý vôbec neberie na vedomie vážnosť a dôsledky svojich činov. Už predtým sme sa rozprávali o tom, že nechceme mať viac detí, a tak sa „tabletka po“ ukázala ako skvelé riešenie. Nabudúce budem však oveľa opatrnejšia.