Kedy ste mali nechránený sex?

Koľko času mi zostáva do možnosti užiť Escapelle?

Kedy ste mali sex?

Máte hodín, aby ste užili Ecsapelle.

AKO ZÍSKAŤ ESCAPELLE ALEBO POSTINOR-1 ODT?

Vo väčšine krajín môžete zakúpiť ESCAPELLE alebo POSTINOR-1 ODT v lekárňach bez predpisu. (Aj na Slovensku je ESCAPELLE a POSTINOR-1 ODT bez lekárskeho predpisu.)

Mali by ste najprv zavolať do lekárne a uistiť sa, že majú ESCAPELLE alebo POSTINOR-1 ODT na sklade predtým ako sa tam vyberiete.

AKO ZÍSKAŤ ESCAPELLE?

Ak je ESCAPELLE alebo POSTINOR-1 ODT dostupný len na predpis vo Vašej krajine (v niektorých iných krajinách mimo SR):

Navštívte lekára alebo kliniku

Klinika alebo iné medicínske zariadenie Vám môže poskytnúť recept na núdzovú antikoncepciu, ktorý zoberiete do lekárne, kde si kúpite tabletku. Niektoré kliniky môžu mať núdzovú antikoncepčnú tabletku, ktorú si priamo tam môžete zakúpiť.

Je možné, že bude nutné navštíviť lekára, aby ste dostali recept na núdzovú antikoncepciu.
Opýtajte sa Vášho lekára!

Nechcete ísť k rodinnému lekárovi lebo Vaša mama ho tiež navštevuje?

Ak sa obávate, že Váš lekár by mohol upozorniť Vašich rodičov na to, že ste si vyžiadali antikoncepciu, môžete spraviť nasledovné:

Vyhľadajte „špeciálne núdzové antikoncepčné kliniky alebo služby“. Vo väčšine krajín (vo väčších mestách) sú miesta, kde sa dá zakúpiť núdzová antikoncepcia 24 hodín denne.
Navštívte väčšiu kliniku vo Vašom okolí. Dopredu ich informujte, pretože takýmto spôsobom si môžete dohodnúť stretnutie, počas ktorého Vám predpíšu núdzovú antikoncepciu.
Opýtajte sa lekárnika v najbližšej lekárni, ako sa dostať k núdzovej antikoncepcii.

Môžem zistiť či som tehotná pomocou tehotenského testu pred tým, ako užijem tabletku ESCAPELLE alebo POSTINOR-1 ODT?

Nie. Väčšina domácich tehotenských testov môže byť vykonaná až po usadení vajíčka v maternici. Ak sa tento proces už začal ESCAPELLE alebo POSTINOR-1 ODT nebude mať žiaden účinok.
Tehotenské testy sú určené na zistenie tehotenského hormónu vo Vašom tele. Ak ste tehotná, množstvo tohto hormónu sa rapídne zvýši počas prvých dní a týždňov a domáce tehotenské testy dokážu tento nárast detekovať z moču. Toto sa však nedeje počas prvých 72 hodín po sexe.

Súvisiaci obsah

Nájdite lekáreň »

Escapelle


X