Porozprávajte sa o antikoncepcii s priateľom/priateľkou

Bez ohľadu na to koľko máte rokov, rozprávanie sa o sexe s partnerom nemusí byť vždy jednoduché. Pravdepodobne sa budete cítiť lepšie po tom, čo tak spravíte. Ak sa chystáte mať sex po prvý krát, je to dobrý spôsob ako sa podeliť o Vaše očakávania a ak ste už predtým mali sex, môžete sa rozprávať o tom, čo máte radi a o spôsoboch ako sex ešte viac vylepšiť.

Rozprávanie sa o antikoncepcii Vám môže pripadať ako „kazenie nálady“, ale nič nepokazí sex rýchlejšie ako keď sa budete celý čas strachovať o tehotenstvo alebo o nakazenie sa nejakou chorobou. S počiatku Vám to môže prísť nepríjemné otvorene o tom hovoriť, ale nakoniec budete obaja radi, že ste tak spravili. Zamyslite sa…neporozprávate sa radšej o používaní kondómov ako o tom, že ste tehotná? Alebo ešte horšie o tom, že Vás niekto mohol nakaziť HIV? Pamätajte, Vaša bezpečnosť a zdravie sú vždy na prvom mieste. Spravte čo bude nutné, aby ste sa uistili, že máte všetko pod kontrolou.

Pokúste sa o týchto veciach porozprávať pred tým, ako sa spolu prvý krát vyspíte. Nie je odveci uistiť sa, že Váš partner je odhodlaný používať ochranu predtým, ako sa vrhnete do postele. Ak tak nespravíte, je možné, že otehotniete hneď po prvom raze. Niektoré metódy kontroly pôrodnosti, ako napríklad orálna antikoncepcia, nadobúdajú účinok až po nejakom čase, takže je dôležité sa rozhodnúť, či práve toto je ten typ antikoncepcie, ktorý chcete.

Sex je veľká zodpovednosť, či už z dôvodu možnosti otehotnenia alebo prenosu chorôb.

Ak sa necítite na to, aby ste rozoberali tieto veci s Vaším partnerom, môže to byť znak toho, že ešte nie ste úplne pripravená mať s ním sex.

Porozprávajte sa o antikoncepcii s priateľom / priateľkou

X