Mali sme nechránený styk

Núdzová antikoncepcia je účinné riešenie v situácii, ak zlyhali ostatné antikoncepčné metódy. Ak ste si teda napríklad zle vyrátali plodné a nepolodné dni alebo ste antikoncepciu nepoužili, môžete do 72 hodín siahnuť po “tabletke po” , ESCAPELLE alebo POSTINOR-1 ODT a znížiť tým riziko otehotnenia na minumum.
Tu nájdete, koľko času Vám ešte zostáva do kúpy tabletky a môžete tu nájsť aj nabližšiu lekáreň, aby ste nestrácali čas.

Dnes má každý pár možnosť vybrať si z viacerých foriem ochrany, aby zabránil možnému tehotenstvu, keď naň nie je ešte pripravený a vyhol sa tak ako emocionálnym tak fyzickým dôsledkom potratu, najväčšiemu strašiaku všetkých. Neriskujte, že budete musieť podstúpiť až umelé prerušenie tehotenstva. Užite ESCAPELLE alebo POSTINOR-1 ODT!

Môže sa to stať každému, aj keď používa tie najbezpečnejšie metódy ochrany.

Najčastejšími voliteľnými spôsobmi ochrany sú pravidelná perorálna antikoncepcia a vnútromaternicové teliesko. Rovnako páry veľmi často siahajú po prezervatívoch v kombinácii s rôznymi spermicídnymi gélmi. Najmenej spoľahlivou metódou je počítanie si plodných a neplodných dní ženy, tzv. Billingsova metóda, pri ktorej každá štrvtá žena neplánovane otehotnie počas jedného roka jej súvislého používania.
Každá antikoncepčná netóda má svoje výhody aj nevýhody a voľba tej vhodnej musí brať do úvahy telesný i emocionálny stav ženy, situáciu a prípadné iné špecifiká vzťahu. Popri tom všetkom dochádza ku chýbám alebo nečakaným zlyhaniam každej jednej metódy, ktorú je možné riešiť užitím núdzovej antikoncepcie ESCAPELLE alebo POSTINOR-1 ODT, aby žena urobila všetko preto, aby nenechávala veci na náhodu a nemusela podstúpiť potrat.

 

Potrebujem núdzovú tabletku práve teraz!

X