Gedeon Richter

Gedeon Richter Plc.

s hlavným sídlom v Maďarsku, je paneurópskou, na inováciu zameranou, špecializovanou farmaceutickou spoločnosťou venujúcou sa výrobe, výskumu, vývoju, predaju a marketingu liečiv.

Spoločnosť produkuje okolo 200 farmaceutických produktov vo viac ako 400 liekových formách. Portfólio produktov zahŕňa takmer všetky dôležité terapeutické oblasti, vrátane gynekológie, centrálneho nervového systému a kardiovaskulárneho systému. Okrem toho biotechnologické zariadenia pomôžu firme rozšíriť jej sortiment o produkty ponúkajúce vysokú pridanú hodnotu.

Gedeon Richter má najväčšie oddelenie výskumu a vývoja v strednej Európe. Originálny výskum sa sústreďuje na poruchy centrálneho nervového systému, pričom sa hlavne zameriava na klinické poruchy ako sú schizofrénia, úzkosť, chronické bolesti a depresia, ako aj liečbu neškodných gynekologických ochorení. Vďaka jej uznávanej expertíze v oblasti steroidovej chémie a komplexnému radu produktov určených na ženskú zdravotnú starostlivosť, je Gedeon Rischter dôležitým hráčom na poli gynekológie celosvetovo.

Produkty v gynekológii

Naša spoločnosť je producentom liekov v oblasti starostlivosti o ženské zdravie od svojho založenia v roku 1901. Za tieto desiatky rokov sa portfólio gynekologických produktov významne rozrástlo, zahŕňajúc moderné antikoncepčné preparáty, núdzovú antikoncepciu, rôzne lieky hormonálnej substitučnej terapie (HRT) vrátane dvoch typov kožných náplastí, rovnako ako dezinfekčné prostriedky, produkty na liečbu myómov a iné.

Od skorých 70tych rokov výskumníci študovali použitie Levonorgestrelu, aktívnej prísady predtým používanej v orálnych antikoncepčných tabletkách, podávaného samostatne v núdzovej antikoncepcii. Od tej doby séria klinických testov vykonaná vo východnej Európe zameriavajúca sa na levonorgestrel vyrobený spoločnosťou Gedeon Richter Plc. preukázala účinnosť a bezpečnosť použitia samotného levonogestrelu ako formy postkoitálnej antikoncepcie. Tabletka Levonorgestrel 0.75 mg bola po prvý krát schválená v Maďarsku v roku 1979 pod obchodným menom Postinor-1. Prostriedok bol predávaný prevažne vo Východnej a Strednej Európe a v bývalej Sovietskej Únii a neskôr na začiatku 90tych rokov bol vyrábaný pre Západnú Európu, USA a zvyšok sveta.

Ponúkame široký sortiment antikoncepčných možností pre ženy, aby mohli žiť životy tak, ako si to predstavujú. Keď príde na výber antikoncepčnej metódy, spoľahlivosť, bezpečnosť, jednoduché užívanie a pohodlie hrajú dôležitú úlohu. Krok za krokom sme vybudovali portfólio produktov, ktoré obsahuje mnoho orálnych antikoncepcií druhej, tretej a štvrtej generácie a núdzovú antikoncepciu, čím poskytujeme širokú škálu produktov, z ktorej si môže ženská populácia vybrať tie, ktoré najviac vyhovujú ich osobným potrebám. Gedeon Richter Plc. je popredným producentom orálnych antikoncepcií v svetovom merítku.

Orálne antikoncepcie majú taktiež množstvo preventívnych vlastností. Napríklad regulujú menštruačný cyklus, prispievajú ku všeobecnému pocitu pohodlia, ktorý sprevádza prostredné a predmenštruačné štádia, poskytujú ochranu proti nedostatku železa spôsobujúceho anémiu, proti hĺbkovému panvovému zápalu, proti rakovine vaječníkov, ako aj nezhubným maternicovým a prsníkovým nádorom. Samozrejme užívanie hormonálnej antikoncepcie tak isto ako užívanie ktoréhokoľvek iného lieku nie je úplne bez rizík. Avšak výhody ochrany pred nechceným tehotenstvom a jeho komplikáciami ďaleko prevyšujú možné riziká užívania hormonálnych antikoncepcií.

Rozširujeme portfólio produktov o účinný produkt určený na predoperačné liečenie myómov, ktorý môže zlepšiť kvalitu života žien trpiacich touto chorobou.
Leiomyóm maternice postihuje približne až 40% žien. Myóm rastúci na stene maternice je najčastejšie vyskytujúcim sa typom myómu. Myómy rastu smerom k sliznici dutiny maternice, v stenách maternice alebo smerom von z brušnej dutiny. Vyskytujú sa v mnohých veľkostiach od niekoľko milimetrových až do rozmerov, pri ktorých vypĺňajú väčšinu brušnej dutiny. Príčiny vzniku nie sú stále jednoznačne určené. Ich vznik a závažnosť spôsobených zdravotných ťažkosti sú spojené s miestom výskytu a veľkosťou myómu. Charakteristické symptómy sprevádzajúce myómy zahŕňajú abnormálny menštruačný cyklus, nadmerné maternicové krvácanie, anemické kŕče, bolesti brušnej dutiny, časté močenie alebo inkontinenciu, neplodnosť a komplikácie počas tehotenstva. V prípade bezpríznakových myómov pravidelné gynekologické a ultrasonografické testy môžu byť dostačujúce bez potreby iných zákrokov, ale ak sa začnú prejavovať symptómy ochorenia je nutné buď chirurgické riešenie, alebo lieková terapia.

Od roku 2012 je dostupná orálna predoperačná farmakologická intervencia. Toto nové, inovatívne liečivo určené na orálne užitie má modulačný účinok na receptor jedného z pohlavných hormónov v tele, progesteronu. Produkt účinne zastavuje krvácanie, redukuje anémiu a zmenšuje veľkosť myómu, čím prispieva k zlepšeniu kvality života pacientky.
Táto nová orálna, predoperačná liečba poskytuje čas pacientkam, aby sa mohli lepšie informovať u gynekológa o následkoch a možnostiach rôznych prístupov k liečbe myómov.

Vaginálne hubové infekcie sa v poslednej dobre začali vyskytovať v epidemických rozmeroch. Okolo 75% žien sa nakazí aspoň raz za život a v 5% prípadov sa infekcia bude opakovane objavovať, inými slovami opakovane sa vyskytne štyri alebo viac krát za rok, čím závažne uberie z kvality života postihnutej ženy. Naše široko dostupné, moderné liečebné látky určené na liečbu superficiálnych a systémových hubových infekcií poskytujú efektívnu formu liečby akútnych a chronických vaginálnych hubových infekcií.

Demografické údaje ukazujú, že dĺžka života je podstatne dlhšia ako v minulosti čoho dôsledkom je, že viac žien ako kedykoľvek predtým prechádza menopauzou (klimaktérium). Klimaktérium nie je chorobou, ale fyziologickým procesom a súčasťou života každej ženy. Počas klimaktéria sa prejaví niekoľko symptómov ako napríklad návaly tepla, nočné potenie, nespavosť, zmeny nálady, ktoré môžu narúšať denné aktivity. Hormonálna substitučná terapia je predpísaná za účelom uľavenia od vazomotorických symptómov, zamedzenia nepravidelnosti menštruačného cyklu, zachovania kostnej hustoty a následného zlepšenia kvality života.

Táto stránka bola pripravená, aby poskytovala informácie pacientom. Údaje uvedené na tejto stránke by nemali byť použité na diagnostiku. V prípade, že sa u Vás prejavujú vyššie uvedené symptómy, okamžite kontaktujte Vášho lekára. Aby ste sa dozvedeli o potenciálnych rizikách a vedľajších účinkoch, prečítajte si príbalový leták alebo sa poraďte s Vaším lekárom či lekárnikom.


Liek Postinor-1 obsahuje liečivo levonorgestrel a užíva sa ako tableta. Pred použitím lieku si pozorne prečítajte poučenie o správnom používaní lieku obsiahnuté v písomnej informácii pre používateľov liekov, ktorá je pribalená k lieku.

X